Cessna Citation Technical

Cessna Citation technical site

Knowledge is useless unless we share it. We want to follow this wisdom. Thanks to our throughout experience with almost all variants of Cessna C525 Citation, we would like to share our experience and knowledge with you.

Aerotaxi - letecký taxík BratislavaPrivátne lietadlo a lietanie po Európe - aerotaxi bolo donedávna doménou luxusu. Používanie súkromného lietadla však, obrazne povedané, približuje miesta bližšie k sebe. Služobná cesta do Popradu, Prahy či Berlína už nemusí trvať týždeň, ale vieme ju skrátiť na jeden deň. A to všetko za veľmi rozumnú cenu. 

Lietadlo Diamond DA-42NG-VI Twin Star, ktoré používame na aerotaxi lety  je poslednou a najnovšou generáciou lietadla Diamond DA42 rakúskeho výrobcu. Lietadlo Diamond DA42 neoplýva luxusom, avšak je veľmi účelne vybavené práve na rýchle presuny aj v prípade nepriaznivého počasia.

Aerotaxi funguje na princípe bežného mestského taxíka. Zavoláte nám s požiadavkou odkiaľ, kam a koľko ľudí máte záujem prepraviť. My let pripravíme a v stanovený čas Vás čaká posádka s pripraveným lietadlom. 

Ako prebieha "klasické" cestovanie?

V prípade, ak sa potrebuje viacero osôb spoločnosti dopraviť napríklad na rokovanie klasickou "linkou", musí spravidla cestovať do Viedne, alebo na nejaké iné - väčšie letisko. Pred letom musia byť všetci na letisku minimálne 1 hodinu vopred. V horšom prípade je potrebné na nejakom väčšom letisku prestúpiť na inú linku. V lepšom prípade je po pristátí potrebné si zobrať taxi a cestovať ďalších niekoľko desiatok minút do cieľa svojej cesty. V prípade, ak sa rokovanie natiahne do neskorších hodín, nie je možné stihnúť spiatočnú linku. Je potrebné zostať v destinácií, ubytovať sa na hoteli a kúpiť nové letenky na cestu domov. Stojí to mnoho peňazí a cestovanie zaberie veľmi veľa času.

Zaujíma Vás priebeh aerotaxi letu na našich lietadlách: Ako to môže vyzerať?

V čom je výhoda aerotaxi?

Pre porovnanie uvádzame prehľad času, rýchlosti a cien jednotlivých dopravných prostriedkov. V tomto prípade je pre ilustráciu uvedená trasa Bratislava - Košice.

Bežným lietadlom absolvujete trasu Bratislava - Košice približne za 30 - 50 minút (v závislosti od typu lietadla). Cena letu je však veľmi vysoká. Naopak, automobilom absolvujete trasu Bratislava - Košice relatívne lacno, avšak s niekoľkými zastávkami sa cesta poriadne natiahne.

Naše riešenie je "niečo medzi". Z Bratislavy do Košíc Vás dostaneme približne za 60 - 70 minút pri veľmi priaznivej cene. Okrem toho vieme čas odletu veľmi flexibilne posúvať podľa Vašich potrieb. Ak pošlete do Košíc napríklad 3 zamestnancov, šetríte priamo, len na ich nocľahu sumu blížiacu sa €300. Prečítajte si, ako prebieha let do Košíc.

Porovnanie prepravy Twin Taxi - aerotaxi

 

Choose your own route


I am interested about: Cessna Citation Technical