Cessna Citation examiner services

Cessna Citation examiner

As a Type rating examiners - TRE(A) for Cessna Citation series, we are able to provide a full range of exams. We can provide license skill tests or Cessna Citation type rating LPC or even Citation OPC for commercial operators.


Častokrát je chod výrobnej linky podmienený včasnou dodávkou drobnej súčiastky. Použitie súkromného lietadla však, kráti čas na dodávku potrebnej súčiastky a v konečnom dôsledku je využitie lietadla oveľa lacnejšie, ako zastavenie celej výrobnej linky. Vďaka možnostiam lietadla Diamond DA-42NG-VI Twin Star vieme súčiastku, alebo tovar priviezť ešte bližšie k cieľovej destinácií - skracujeme tak čas na dodávku súčiastky, či dielu.

Aerotaxiexpresná CARGO doprava funguje na rovnakom princípe, ako bežná kuriérska služba. Zavoláte nám s požiadavkou odkiaľ, kam máte záujem tovar prepraviť. My let pripravíme a v stanovený čas čaká posádka s pripraveným lietadlom. 

Aké rozmery, ako ďaleko?

Lietadlo Diamond DA42NG-VI Twin Star je schopné uniesť približne 250kg nákladu s objemom približne 0,7mna priamu vzdialenosť približne 1000 NM (1800km).

Vhodnou konfiguráciou intériéru lietadla Diamond DA42NG-VI Twin Star vzniká nákladový priestor so slušnými rozmerovými charakteristikami.

Cargo priestor Diamond DA-42NG-VI Twin StarMaximálne rozmery cargo priestoru

  • zadný batožinový priestor: ŠxVxH 43cm x 35cm x 35cm
  • centrálny batožinový priestor: ŠxVxH 75cm x 43cm x 55cm
  • predný batožinový priestor: ŠxVxH 95cm x 43cm x 80cm

Maximálne rozmery nákladu

  • maximálne vonkajšie rozmery: ŠxVxH 100cm x 100cm x 20cm
  • najdlhšia časť nesmie presiahnuť rozmery: ŠxVxH 205cm x 35cm x 35cm

Maximálna váha

Maximálna váha celého cargo nákladu nesmie presiahnutť 230kg, pričom jeden cargo balík nesmie byť z dôvodu správneho vyváženia lietadla ťažší, ako 35kg.

Čo to znamená?

Pre lepšiu ilustráciu rozmerov - dokážeme odviezť približne:

  • 8 balíkov s rozmermi 65cm x 40cm x 30 cm a približným objemom 0,624 m³
  • 24 balíkov s rozmermi 50cm x 40cm x 12cm a približným objemom 0,576 m³ 

V čom je výhoda aerotaxi?

Pre porovnanie uvádzame prehľad času, rýchlosti a cien jednotlivých dopravných prostriedkov. V tomto prípade je pre ilustráciu uvedená trasa Bratislava - Košice.

Bežným lietadlom absolvujete trasu Bratislava - Košice približne za 30 - 50 minút (v závislosti od typu lietadla). Cena letu je však veľmi vysoká. Naopak, automobilom absolvujete trasu Bratislava - Košice relatívne lacno, avšak s niekoľkými zastávkami sa cesta poriadne natiahne.

Naše riešenie je "niečo medzi". Z Bratislavy do Košíc dostaneme tovar približne za 60 - 70 minút pri veľmi priaznivej cene. Okrem toho vieme čas odletu veľmi flexibilne posúvať podľa Vašich potrieb. Prečítajte si, ako prebieha let do Košíc.

 Porovnanie Twin Taxi - preprava CARGO

Choose your own route


I am interested about: Cessna Citation examiner services